LVK - pátý den

Vloženo: 30.3.2017 | Autor: Amlerova | Zobrazeno: 2337x
Posíláme všem další pozdrav z Krkonoš! Ačkoliv se ráno počasí pokazilo a seslalo na nás pár kapek deště, odpoledne se již umoudřilo a měli jsme opět to štěstí vychutnat si jízdu bez omrzlin, větru a mokrého oblečení.

Dnes jsme náš tým rozdělili do tří družstev, aby jsme se mohli všem žákům věnovat individuálně a vypilovat drobné nedostatky. Tento krok se vyplatil a přinesl ovoce. První družstvo dnes zdokonalovalo krátký, střední a dlouhý oblouk na téměř všech sjezdovkách v areálu. Dívat se na členy tohoto družstva představuje shlédnutí téměř profesionálních lyžařů bez televize a dálkového ovládání. Pro druhé družstvo je již jízda v pluhu pod jejich úroveň. Bravurně totiž přecházejí do jízdy snožmo. Třetí družstvo již nezastraší žádný druh lanovky, jízdu v pluhu zvládají s přehledem a všichni již točí obloučky k zulíbání. Den jsme den zakončili přednáškou na téma "První pomoc." Žákům byly zdůrazněny především následky neposkytnutí první pomoci, průběh první pomoci, stabilizační poloha atd. Žáci si také mohli v malých skupinkách pod dozorem p. učitelky Kučerové zásady první pomoci řádně vyzkoušet prakticky. I když si všichni přejeme, aby se nikdo z žáků nikdy nedostal do situace, kdy by první pomoc potřeboval, je nezbytné si uvědomit, že tyto dovednosti se nikomu z nás neztratí a jejich využití dalece přesahuje pobyt na horách.

Mgr. Michala Kučerová a Mgr. Alena Prachařová