Výlet na Kavčí hory do České televize

Vloženo: 6.2.2017 | Autor: ucitel | Zobrazeno: 2636x
Děti se s Výletníčkem vydaly prozkoumat Českou televizi a zjistit, jak to chodí v zákulisí jejich oblíbených pořadů.

O pololetních prázdninách v pátek 3. 2. jsme se s dětmi ze školní družiny vydali na výlet do Prahy. Čekala nás exkurze v České televizi, na kterou jsme se všichni velmi těšili. Vyrazili jsme brzy ráno, abychom stihli být v 10 hodin na místě, kdy exkurze začínala. Počasí nám nepřálo, byla zima, mlha a museli jsme si dávat velký pozor na namrzlé chodníky.

Když jsme dorazili do budovy ČT na Kavčích horách, vyzvedl si nás na vrátnici pán, který nás celou prohlídkou provázel. Usadili jsme se v přednáškovém sále, kde jsme mohli vidět různé rekvizity, např. kamery, zpravodajský stolek, televize různých velikostí, šaty Jiřiny Bohdalové z Televarieté atd. Nejprve nám byly sděleny důžité informace o České televizi, poté jsme shlédli film o práci na Kavčích horách, o reportérech, hercích, natáčecích studiích, kterým nás provázely postavičky Kačka Brnkačka a Venda Vandr z pořadu Tamtam na Déčku. Pak jsme se vyravili prozkoumat ateliéry, ukrýté v srdci budovy, kde se právě točily pořady pro děti. V prvním ateliéru na nás čekalo natáčení Planety YÓ. Byli jsme to z toho celí paf! Usadili jsme se okolo kulis a kamer a byli tiše jako myšky, abychom nerušili štáb a moderátora Ondru při natáčení. Bylo úžasné vidět, jak tento oblíbený dětský pořad vzniká a že to vůbec není legrace natočit jednu scénku natož jeden celý díl. Ona totiž jedna minutová scénka se točí třeba i hodinu, než je s výsledkem pan režisér spokojený. Z Planety YÓ jsme se vydali na natáčení pořadu Mini Uni, kde jsme mohli vidět práci herců, kteří vůbec nejsou vidět, jelikož jsou schovaní a vedou velké loutky. Na dvě loutky byli čtyři herci. Na závěr exkurze jsme si prohlédli maketu budovy Kavčích hor a vyzkoušeli si práci s kamerami v přednáškovém sále. Cestou zpět na vrátnici jsme si ještě prohlédli fotografie z pořadů, filmů a seriálů, které ČT produkuje.

Prohlídka trvala dvě hodiny a my jsme museli spěchat zpět na metro, abychom stihli oběd a vlak do Teplic. Výlet se nám velmi líbil a musím nás pochválit, všechny děti byly při cestování Prahou skvělé. :) Již teď se těšíme na další toulání s Výletníčkem.

Radka Palečková, vychovatelka IV. oddělení