Vánoční akademie 2016

Vloženo: 11.12.2016 | Autor: Amlerova | Zobrazeno: 3972x
Vánoční akademie naší školy se uskutečnila ve čtvrtek 8. prosince 2016 v Koncertním sále Domu kultury v Teplicích.

Už od konce září děti z mateřské školy a žáci I. i II. stupně základní školy pod vedením svých učitelů nacvičovali svá vystoupení. Výběr čísel, jejich zpracování, výprava, režie, přípravy rekvizit a poté neustálé zkoušení. To nebylo opravdu jednoduché. Náročné přípravy skončily až ve čtvrtek 8. 12. 2016, kdy proběhla Vánoční akademie v Koncertním sále Domu kultury v Teplicích. Děti i učitelé se snažili s láskou a velkým úsilím připravit rodičům, příbuzným i všem ostatním, kteří se na ně přišli podívat, ten nejkrásnější vánoční dárek. Na pódiu se zpívalo, hrálo na hudební nástroje, tančilo i recitovalo. Všichni se moc dobře bavili. Jednotlivá představení odměňovalo publikum bouřlivým potleskem, snažení účinkujících vykouzlila na tvářích diváků úsměvy. A to bylo pro žáky i učitele tou nejlepší odměnou.

Vánoční doba by měla být plná pohody, kouzel, splněných přání a dobrých skutků.  I my umíme dělat dobré skutky. Výtěžek z Vánoční akademie a z tradičního Vánočního jarmarku bude totiž opět věnován na podporu afrického chlapce Nomana, kterého má naše škola v tzv. „adopci na dálku“ už několik let. Letos také naše škola přispěje v rámci adventních koncertů České televize na charitativní sbírky pro sdružení Mikasa a pro neziskovou organizaci Zdravotní klaun. Děkujeme všem vyučujícím a dětem za nácvik vystoupení, ale i rodičům a všem ostatním, kteří akci školy přišli podpořit.