Čertí dny v mateřské škole

Vloženo: 7.12.2016 | Autor: Amlerova | Zobrazeno: 2446x
V mateřské škole se to od pondělního rána jen hemžilo malými čertíky a čerticemi. Přišli se totiž podívat do čertí školičky, aby plnili úkoly od samotného vládce pekel.

V pondělí 5. prosince 2016 se totiž uskutečnil projektový den s názvem Čertovská školička. Děti převlečené za čertíky a čertice plnily během celého dopoledne úkoly, které si pro ně připravil sám Lucifer. Kreslily a vybarvovaly obrázky, prolézaly tunelem, zdolávaly čertovskou překážkovou dráhu, tancovaly, zpívaly a stavěly peklo z velkých kostek a stavebnic. Všechny děti si za snahu a odvahu vysloužily odměnu v podobě balíčku s dobrotami.

O den později následoval výlet do Muzea čertů v Úštěku. Zde se děti seznámily s životem čertů. Dozvěděly se například, že čerti se vylíhnou z vajíčka a také, že malý čertík všem přinese z pekla štěstí. Dokonce si takového čertíka mohly děti i pohladit. V muzeu byla také k vidění expozice soch a pohyblivý čertí svět. V prostorách gotického podzemí se pak děti sešly s opravdovými čerty. A vůbec se nemusely bát, protože zdejší čerti se vyznačovali srdečnou povahou, veselou myslí a také smyslem pro spravedlnost. Děti poznaly, jak se v pekle čertům dobře daří. Domů si pak na památku všichni odvezli čokoládové čertíky.

Bc. Marina Nová, DiS.